Çanakkale Geçilmez

  • HABERLER
  • 02.04.2015, 10:08
  • 3829 Görüntüleme

100 yıl önce bugün... Bir çınarın son ayakta kalma savaşı... Zifiri karanlıkta kutup yıldızının ben de varım demeye çalışması... Gökteki ecdadın, yerdeki mahlukatın son duası...

100 yıl önce bugün, Çanakkale'de, tüm dünyanın hayranlıkla bahsettiği, tarih sayfalarında eşine az rastlanacak bir fedakarlık, bir kahramanlık destanı yazıldı.

Anaların ''Dinin için, vatan için, dedelerin için canını ortaya koyma günüdür.''diyerek kınalayarak yolladığı kınalı kuzulardan, düşman kurşunları kulağının dibinden geçerken şehadete yürüyen, yanındaki arkadaşı dua ederken kendisi de süngüyle ileri atılan Mehmetlere, yurdun dört bir yanından koşarak çepheye gelen yüzbinlerce isimsiz kahraman, dünyayı kendisine hayran bırakacak bir mücadele örneği sergileyerek Çanakkale'nin geçilmesine izin vermedi.

100 yıl önce kınalı eller, yaşlı gözler, minik eller göğe açıldı ''Ya Rabbi! Evlatlarımızı, kocalarımızı, babalarımızı sana emanet ediyoruz. Vatanımızı, canımızı,namusumuzu sana teslim ediyoruz. Erlerimize güç  ver, cesaret ver, kılıçlarını keskin kıl. Şehitlikse şehitlik, gazilikse gazilik, her şeyin iyisini sen bilirsin. Bu vatanı düşman askerine çiğnetme.''dedi.

Türkiye Sutopu Federasyonu olarak 18 Mart Şehitleri Anma Günü  ve Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü'nde bu büyük mücadelenin kahramanlarını, Çanakkale şehitlerimizi minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

 

Diğerleri

DUYURULAR

FAALİYETLER

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

ANTRENÖR SAYISI 492
HAKEM SAYISI 201
SPORCU SAYISI 5136
KULÜP SAYISI 68

PUAN DURUMU

2018 YASAKLILAR LİSTESİ

AFİŞLERİMİZ

LİNKLER

EN ÇOK OKUNANLAR