Minikler Federasyon Kupası Sahibini Buldu

  • HABERLER
  • 08.07.2016, 07:15
  • 5567 Görüntüleme

3 gün süren ''MİNİKLER FEDERASYON KUPASI'' sona erdi ve şampiyon belli oldu.

 

Türkiye Sutopu Federasyonu ''MİNİKLER FEDERASYON KUPASI'' 17 - 19 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir, Atatürk ve Narlıdere Yüzme Havuzlarında yapılan mücadeleler sonucunda sahiplerini buldu.

 

2003 doğumlu ve daha küçük yaştaki sporcular için düzenlenen ''MİNİKLER FEDERASYON KUPASI'' Türkiye'nin hemen her yerinden katılan 23 kulüp ve yaklaşık 300 sporcu ile start aldı ve 3 gün boyunca toplam 66 karşılaşma gerçekleştirildi.

 

İki kategoride düzenlenen, 5 dakikalık 4 devre şeklinde oynanan müsabakalarda;  minikler büyükleri aratmadı ve 23 takımın kıyasıya mücadelesi sonucunda;  KATEGORİSİNDE:  Enka Spor Kulübü Şampiyon olurken, Adalar Su Sporları Kulübü ikinci, Bodrum Yarımada Spor Kulubü ise üçüncü  oldu. B KATEGORİSİNDE ise Başkent Akademi Spor Kulübü Şampiyon olurken, 09 Eylül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Tofaş Spor Kulübü ise üçüncü  oldu.

 

''Geleceğin Milli Takımı'nı Alt Yapı oluşturuyor''

 

İzmir'de düzenlenen MİNİKLER FEDERASYON KUPASI'nda minik sporcuları yalnız bırakmayan Türkiye Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat AKGÜN Şampiyonanın çok güzel geçtiğini ifade ederek geleceğin Milli Takım Oyuncularının bu tür faaliyetlerle seçildiğini bunun için alt yapıyı güçlendirmeye çalıştıklarını belirterek Şampiyona'nın önemini vurguladı.

 

Başkan AKGÜN, daha sonra Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ve 3 gün boyunca ev sahipliği yapan İzmir Narlıdere ve Atatürk Yüzme Havuzları Personeline teşekkür etti.

 

Minikler Federasyon Kupası kupa ve madalya töreniyle sona erdi.

 

Minikler Federasyon Kupası A Kategorisi sonuçlar için tıklayınız.

Minikler Federasyon Kupası B Kategorisi sonuçlar için tıklayınız.

Diğerleri

DUYURULAR

FAALİYETLER

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

ANTRENÖR SAYISI 492
HAKEM SAYISI 201
SPORCU SAYISI 5136
KULÜP SAYISI 68

PUAN DURUMU

2018 YASAKLILAR LİSTESİ

AFİŞLERİMİZ

LİNKLER

EN ÇOK OKUNANLAR