U14 1. Lig Şampiyonu Enka

Sutopu U14 1.Lig Finalleri Sinop'ta yapıldı.

27 Şubat 2016 tarihinde 8 takım ile başlayan U14 Erkekler 1.Lig'de Final Grubu'na kalan Galatasaray Spor Kulübü (21 puan), Adalar Su Sporları Spor Kulübü (18 puan), Enka Spor Kulübü  (15 puan), 35 Sutopu Spor Kulübü (12 puan), 20 - 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Sinop Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda sezonun şampiyonunu belirleyecek olan Final Müsabakalarını gerçekleştirdiler.

Final Müsabakaları sonunda Enka Spor Kulübü 2015-2016 Sezonu U14 Erkekler 1.Lig Şampiyonu olurken; Galatasaray Spor Kulübü ikinci, Adalar Su Sporları Spor Kulübü ise üçüncü olarak sezonu tamamladı.

Öte yandan Sinop'ta ilk defa gerçekleştirilen sutopu müsabakalarına Sinoplu Sporseverler yoğun ilgi gösterdiler. Türkiye Sutopu Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Celal Reha ALPAR sutopu sporunun sülkemizde gelişmesi anlamında bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu vurgulayarak ileriki dönemlerde de sutopu müsabakalarını farklı illerde gerçekleştireceklerini ve ülkemizde sutopu sporunu tanımayan il kalmayacağını belirtti.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren kulüplere Kupa ve Madalyalarını; Sinop Vali Yardımcısı Hüseyin SAYIN, İl Emniyet Müdürü Yusuf  BİNER, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Kazım AÇIKBAŞ, Spor Şube Müdürü Ramazan YILMAZ, İdari ve Mali İşler Şube Müdür V. Savaş GÖKMEN, Sutopu Federasyonu Başkan Vekili Reha ALPAR tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

 

Diğerleri

DUYURULAR

FAALİYETLER

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

ANTRENÖR SAYISI 492
HAKEM SAYISI 218
SPORCU SAYISI 5133
KULÜP SAYISI 70

PUAN DURUMU

2018 YASAKLILAR LİSTESİ

AFİŞLERİMİZ

LİNKLER

EN ÇOK OKUNANLAR