Nevşehir'de Sutopu

  • GENEL
  • 09.09.2016, 10:32
  • 10348 Görüntüleme

Nevşehir ilk kez sutopu maçlarına ev sahipliği yaptı.

Türkiye Sutopu Federasyonu'nun U14 Bölgesel Lig Müsabakaları 20 - 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Nevşehir'de yapıldı.

Antalya Yıldızlar, Kayseri Olimpik, Aksaray Gençlik, İTÜ, Antalya Spor, 9 Eylül Üniversitesi, Kayseri Gençlik Spor ve Başkent Akademi Spor olmak üzere 8 takımın katılımı ile Nevşehir Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda yapılan müsabakalar iki gün boyunca devam etti.

Türkiye Sutopu Federasyonu Genel Sekreteri Seyfettin ŞAHAN yaptığı kısa açıklamada şunları ifade etti.

''Nevşehir'de olmak bizim için de ayrı bir heyecan''

''Nevşehir ilinde yapılan müsabakalar bizim için ayrı bir heyecan oluşturuyor.Türkiye'nin dört bir yanından gelen takımlarlarımız hem sutopu müsabakalarını gerçekleştiriyorlar hem de Kapadokya'yı gezme fırsatı elde etmiş oluyorlar. Sutopuna ilgi her geçen gün artıyor.Türkiye Sutopu Federasyonu olarak gençlerimizi sutopu sporuyla tanıştırmaya çalışıyoruz ve bunun içinde Nevşehir gibi Sinop Gibi Samsun gibi vs. illerimizde sutopu müsabakaları oynatıyoruz.''

Nevşehir'de daha güzel şeyler yapılmasını arzu ettiklerini sözlerine ekleyen ve Nevşehir'de sutopu takımının olmadığına dikkat çeken ŞAHAN, sutopu takımı kurulması için girişimlerin başladığını kaydetti.

Diğerleri

DUYURULAR

FAALİYETLER

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

ANTRENÖR SAYISI 492
HAKEM SAYISI 218
SPORCU SAYISI 5133
KULÜP SAYISI 70

PUAN DURUMU

2018 YASAKLILAR LİSTESİ

AFİŞLERİMİZ

LİNKLER

EN ÇOK OKUNANLAR